بطری پت

بطری پت

بطری پت : پیش از بررسی بطری پت لازم است تا اطلاعات جامعی در مورد پت بدانید ، پت و یا PET در واقع گرفته شده از کلمه ی PolyEthylene Terephthalate می باشد که این نوع از مواد پلاستیکی جزیی از پلیمرها محسوب می گردد ، پت از مواد خام نفتی چون ترفتالیک اسید و اتیلن گلایکول تشکیل شده است .
پت ها از جمله پر کاربرد ترین پلیمرها محسوب می گردند که لازم به ذکر است نام دیگر آن در صنایع نساجی پلی استر می باشد ، پت ها همگی دارای ظاهر شفاف و پلاستیکی می باشند .

بطری پت

و اما پت چیست ؟
بطری های که دارای کاربردهای گوناگونی در تمام صنایع مختلف می باشند که از جمله موارد استفاده از آنها می توان به تولید انواع بطری آب معدنی و یا نوشیدنی ها چه نوشیدنی هایی که به صورت گاز دار باشند و یا بدون گاز اشاره نمود .
از جمله بزرگترین ویژگی های بطری پت سازگاری مواد تولید شده آن با بدن انسان می باشد به گونه ای که در صورت استفاده از محلول های خوراکی موجود در این بطری ها هیچ آسیبی به انسان نمی رساند بنابراین موادی که درون این بطری ها وجود دارد هیچ گونه تغییری در رنگ و بو طعم آن ظاهر نمی شود ، به همین جهت از این بطری ها در نگهداری از مواد خوراکی بسیار استفاده می گردد ، امروزه نیز از بطری ها در محصولات خوراکی بسیار مورد استفا‌ده قرار می گیرد .
از جمله علت های استفاده از پت می توان موارد ذیل اشاره نمود :
۱) مقاوم بودن بطری در برابر دما و شکستگی .
۲) مقاوم بودن پت در برابر نفوذ آلاینده ها و یا گرد و غبار .
۳) سبکی در وزن بطری پت و استفاده آسان تر به دلیل وزن کم آن .
۴) قیمت ارزان و مقرون به صرفه بودن بطری پت.
از جمله علت های استفاده روزافزون و گسترده از این نوع بطری می باشد .

تماس با ما

از پت ها در صنایع گوناگونی استفاده می شود که در ذیل به برخی از آنها اشاره می نماییم :
۱) پت ها در صنایع نساجی
۲) پت ها در تولید پوشاک
۳) پت ها در تولید بطری و بسته بندی
انواع بطری های پت عبارتند از :
۱) بطری کتابی
۲) بطری دارویی
۳) پت استوانه ای
۴) پت مایع ظرفشویی
۵) بطری ۵ لیتری
۶) بطری یک لیتری
۷) بطری ادویه
۸) بطری گلاب

بطری های پت بر اساس حجم به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در این قسمت به بررسی انواع بطری پت پرداخته می شود در ادامه به بطری های ۲۰ سی سی تا ۱۰۰ سی سی پرداخته می شود :
۱) بطری پت ۱۰۰ سی سی کتابی دهانه ۲۸ :
همانطور که از عنوان آن نیز پیداست حجم این بطری ها ۱۰۰ سی سی می باشد و به صورت کتابی است و دهانه آن نیز ۲۸ می باشد از این بطری ها در تمام کاربردهایی که مد نظر تولید کننده باشد می توان استفاده نمود .
۲) بطری پت ۴۵ سی سی دهانه ۱۸ :
این بطری  نیز دارای حجم ۴۵ سی سی می باشد و دهانه آن نیز ۱۸ می باشد ، از این بطری نیز می توان در مصارف دارویی و استفاده از آن به عنوان بطری های نوشیدنی نیز استفاده نمود .
۳) بطری پت ۴۵ سی سی دهانه ۲۸ :
این بطری نیز در حجم ۴۵ سی سی موجود می باشد و دارای دهانه ۲۸ می باشد از این بطری نیز در مصارف دارویی و پزشکی می توان استفاده نمود .
۴) بطری پت ۶۰ سی سی قرص دهانه ۳۸ :
همانطور که از عنوان این بطری مشخص است از این بطری ها می توان در مصارف دارویی استفاده نمود و جهت نگهداری از انواع قرص ها گزینه مطلوبی محسوب می گردد .
۵) بطری پت ۶۰ سی سی کتابی دهانه ۲۸ :
از این بطری های پت ۶۰ سی سی نیز می توان در مصارفی همچون مصارف دارویی و نگهداری از روغن ها استفاده نمود ، حجم انها ۶۰ سی سی میباشد ، ظاهر این بطری ها نیز به صورت کتابی می باشد .
۶) بطری ۶۰ سی سی گرد دهانه ۲۸ :
این بطری ها با اندازه حجمی ۶۰ سی سی می باشد و ظاهر بطری به صورت گرد می باشد و از این بطری ها جهت نگهداری انواع روغن ها می توان استفاده نمود .
۷) بطری ۶۵ سی سی دهانه ۲۴ :
از این بطری نیز در مصارف نگهداری از انواع روغن ها می توان استفاده نمود و حجم این بطری نیز ۶۵ سی سی می باشد و دهانه آن نیز ۲۴ می باشد .
۸) بطری ۸۰ سی سی دهانه ۱۸ :
از این نوع بطری نیز در مصارفی همچون نگهداری از انواع روغن ها می توان استفاده نمود ، حجم این بطری ها نیز ۸۰ سی سی میباشد .
۹) بطری ۸۰ سی سی دهانه ۲۸ :
این بطری نیز همانند بطری پیشین می باشد و تفاوت آن نیز در اندازه دهانه آن می باشد که در این مدل دهانه بطری دارای اندازه ۲۸ می باشد و حجم آن نیز ۸۰ سی سی می باشد از این بطری ها نیز در نگهداری از انواع روغن ها استفاده می شود .
چنانچه در زمینه خرید بطری دارای سوالات و ابهاماتی می باشید می توانید با کارشناسان اروند پلاست تماس حاصل نمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.